Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Se vinde banca... Ce se intampla?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Se vinde banca... Ce se intampla?

Daca pana la urma se realizeaza vanzarea banca romaneasca atunci ce se intampla cu executarea inceputa de ei impotriva mea? Ea nu se anuleaza din oficiu si noul proprietar care teoretic ia si creantele sa trebuiasca sa inainteze o noua executare?
Buna seara,
Banca se vinde cu tot cu dosare deci actiunile continua prin noua banca.
Banca care cumpără activele unei alte bănci, nu trebuie să ceară o nouă încuviințare de executare silită. Dosarul se transferă la Banca cumpărătoare și executarea silită continuă fără impedimente.