Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Incuviintarea silita se cere de faiecare daca cand se ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Incuviintarea silita se cere de faiecare daca cand se schimba creditorul ?

Banca cere incuviintarea executarii silite (prin executor bancar ce ulterior n-a mai lucrat cu banca). Nu s-a inceput executarea . Dupa doi ani vinde creanta unei societati de recuperare . Societatea recuperatoare se poate folosi de incuviintarea ceruta de banca sa ma poata executa , ori trebuie sa ceara in nume propriu o noua executare pe creanta cumparata?
Chiar nimeni nu vrea sa ma lamureasca si pe mine?
Daca am deranjat pe cineva cu intrebarile imi cer scuze .N-am avut intentia.
Vreau doar sa stiu ce sa fac mai departe .
Domnule,
Pentru continuarea executarii silite nu este nevoie de o noua incuviintare a executarii silite.

Puteti insa face o contestatie la executare si sa invocati perimarea daca au trecut cel putin 6 luni fara sa se efectueze vreun act de executare.

Nu cred ca e in regula sa fiti ironic. Consultantii fac aici o munca gratuita. Vi se raspunde in limita timpului si a cunostintelor.