Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Discutii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Discutii

Dacă socrul a scos bani din banca in 2018,el având cancer din 2016 ,cum banca a putut să îi dea bani?Am inteles de la banca ca el a declarat împreună cu fiul său care e girant la tatăl său,ca socrul e sănătos și nu suferă de nici o boala,ideea e ca socrul a renunțat și la asigurare de viata ,dar a facut credit ipotecar si plus girant.
In 2019 socrul a decedat,a rămas girantul si mostenitorul,de ce moștenitorul plătește banca daca girantul traieste ??
Tin sa mentionez ca girantul vrea si parte,fără a plati si datoriile lăsate în urmă de tatăl lui !
Mentionez din nou ca avem toate documentele,avem si avocat,dar vreau sa ma sfătuiesc si cu voi..
MirelaFener, utilizator
Creditorul nu e obligat sa se intrepte cu prioritate catre cineva, el vrea sa isi astupe gaura cat mai repede.. asa ca fie executa ipoteca, fie se indrepta impotriva girnatului, mostenitorului, impotriva tuturor, nu conteaza.