Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... vecini netrecuti la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

vecini netrecuti la intretinere

Buna ziua,
Avem foarte multe vecini care nu sunt trecuți la întreținere, deși am luat legătura cu administratorul ,nu ia nicio măsură în acest sens. Vă rog frumos să mă ajutați cu un Răspuns.
Unde mă pot adresa pentru constrângerea acestora de a se trece la întreținere? Mulțumesc anticipat.
Va trebui să luați legătura cu președintele el este cel care poate să includă sau să sustragă personele de la intreținere in urma unei cereri.
Conform disp L nr 196/2018 reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Presedintele de asociatie detine obligatia legala sa desfasoare acte si actiuni pentru actualizare carte de imobil,in care se consemneaza orice persoana care domiciliaza provizoriu minimum 15 zile/luna sau definitiv in condominiu
Voi incerca, si daca nu rezolv nici cu el?