avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2 luni în tara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2 luni în tara

Bună ziua. Vreau sa ma angajez la o firma care ne trimite periodic la munca în germania adică plecam 3 luni o săptămână sau 2 stam acasă și tot asa dar în lunile iulie și august as dori sa stau în tara. Se poate face asta fără sa mi desfacă contractul de munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:07, 18 Ianuarie 2020
Ar trebui sa vorbiti cu angajatorul dvs , daca este posibil ceea ce ati mentionat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cm Maria1091 Maria1091 Buna ziua, Incepand cu data de 1 august as dori sa lucrez la o alta firma, asadar mi-am depus cererea de demisie conform art 55, lit b din codul muncii tinand ... (vezi toată discuția)
Demisie sau acorul partilor? lrc lrc M-ar ajuta mult parerea dvs, va rog. Lucrurile stau cam asa: in august 2006 am nascut o fetita inainte de termen cu 5 saptamani, practic am nascut-o direct ... (vezi toată discuția)
Disponibilizare anamariakolak anamariakolak Sunt angajata din 2005 pana in prezent, la inceputul lunii iulie am fost anuntata verbal ca din 1 august voi primi preavizul de concediere. Mi-au spus ca in ... (vezi toată discuția)