Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2 luni în tara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2 luni în tara

Bună ziua. Vreau sa ma angajez la o firma care ne trimite periodic la munca în germania adică plecam 3 luni o săptămână sau 2 stam acasă și tot asa dar în lunile iulie și august as dori sa stau în tara. Se poate face asta fără sa mi desfacă contractul de munca?
Ar trebui sa vorbiti cu angajatorul dvs , daca este posibil ceea ce ati mentionat.