avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1875 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... L-am internat pe tata la azil privat si ii platesc ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

L-am internat pe tata la azil privat si ii platesc taxa. Cum ii pot incasa eu pensia?

Buna seara,

Care este procedura prin care pot incasa pensia tatalui meu, pe care fortata de imprejurari l-am internat intr-un azil privat?


Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 22:27, 18 Ianuarie 2020
Trebuie să-l puneți sub interdicție dacă este lipsit de discernământ. Puteți să fiți numit tutore al tatălui dvs,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incasarea pensiei pentru batran internat in azil IulyaF IulyaF Buna seara, Care este procedura prin care pot incasa pensia tatalui meu pe care fortata de imprejurari l-am internat intr-un azil privat? Sunt singura sa ... (vezi toată discuția)
Conditii pt a deveni tutore Tonyser Tonyser Buna ziua, Poate deveni tutore o persoana care momentan nu are venituri fiind somera ? Ce alte conditii trebuie indeplinite pt a deveni tutore pt o ... (vezi toată discuția)
Buna ziua fratele meu a fost internat intr-un spital azil de ... Muraana Muraana Buna ziua Fratele meu a fost internat intr-un Spital azil de cele 2 fete facindu-I inainte act de handicap cu boala Altaimer ,are 74 de ani este f.lucid ... (vezi toată discuția)