Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... L-am internat pe tata la azil privat si ii platesc ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

L-am internat pe tata la azil privat si ii platesc taxa. Cum ii pot incasa eu pensia?

Buna seara,

Care este procedura prin care pot incasa pensia tatalui meu, pe care fortata de imprejurari l-am internat intr-un azil privat?

Va multumesc
Trebuie să-l puneți sub interdicție dacă este lipsit de discernământ. Puteți să fiți numit tutore al tatălui dvs,