Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

in caz ca nu exista testament cine ma mosteneste ? Nu am parinti in viata, nu am copii, nu am fost casatorita. Traieste o matusa, cativa verisori primari, copilul nasei de botez si niste verisori vitregi.
Fratii, nepotii de la frati
Fratii si surorile bunicilor
Unchii si matusile
Verii primari (adica parintele lor este frate cu parintele dvs)
Exact in aceasta ordine.
Restul din cei enumerati de dvs nu au nicio legatura. Nici macar nu sunteti rude.