Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Bună ziua, lucrez la privat si m-am lovit de o problemă bizară, am avut concediu medical un anumit nr de zile si cei de la resurse umane mi-au spus că am ore de recuperat pe o anumită perioadă din concediul medical, explicatia lor e foarte lungă și bizară, este corect sa am ore de recuperat în situația aceasta ?? Va mulțumesc.

Cornel Vasile a scris:

Zilele de concediu medical nu se recupereaza ..

Multumesc
Puteti depune o plangere la ITM si Casa de sanatate daca continua cu asta.
Așa o să fac
Ce treaba are sesizarea la casa de sanatate ??
Poate nu-i plateste acel concediu pana nu "recupereaza" acele zile...si stiu ca la Casa de sanatate se reclama asta, nu?
Ionut.ion, utilizator