avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inregistrare telefonica
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inregistrare telefonica

Stimati Colegi,

Se poate dispune inceperea urmaririi penale pe baza unor inregistrari telefonice fara autorizarea motivata a judecatorului, doar pe baza unei inregistrari pe care o persoana (reclamant) le detine? Constituie mijloc de proba aceasta inregistrare?
Ultima modificare: Luni, 7 Decembrie 2009
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
Cel mai recent răspuns: Consilier juridic Dana Maxim , Mediator 22:06, 8 Decembrie 2009
Multumesc tuturor.Astazi m am edificat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inteceptari telefonice - trebuie sa fii anuntat? xuser xuser Trebuie sa fii anuntat daca ti s-a interceptat telefonul? (ma rog dupa terminarea Up,etc) Am auzit la stiri ceva genul \"Dosarul Alro Alatina a fost inchis ... (vezi toată discuția)
Probatoriu inregistrare audio cu telefon cyan cyan intuind ca una din persoanele implicate intr-un accident auto va depune o declaratie mincinoasa a fost inregistrata cu telefonul ,bineinteles fara acordul ei. ... (vezi toată discuția)
Sanctiune la hg 585/2002 florindr florindr salutare ! am nevoie de ajutor ! sunt politist si pentru dovedirea unor abuzuri savirsite impotriva mea de niste tovarasi sefi, am folosit un telefon mobil ... (vezi toată discuția)