Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pauza obligatorie intre concedii fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pauza obligatorie intre concedii fara plata

Buna ziua!
Lucrez ca asistent medical într-un spital de stat. Am beneficiat de un an, concediu fara plata, acum 3 ani.
Acum doresc sa imi iau din nou.
Doresc să aflu daca exista perioada obligatorie de revenire in campul muncii intre doua concedii de acest tip.
Va mulțumesc!
Nu exista o anumita perioada obligatorie de revenire in campul muncii intre doua concedii de acest tip. ... pot fi consecutive unul dupa altul fara intrerupere.
Va multumesc!

Cornel Vasile a scris:

Nu exista o anumita perioada obligatorie de revenire in campul muncii intre doua concedii de acest tip. ... pot fi consecutive unul dupa altul fara intrerupere.