avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pauza obligatorie intre concedii fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pauza obligatorie intre concedii fara plata

Buna ziua!
Lucrez ca asistent medical într-un spital de stat. Am beneficiat de un an, concediu fara plata, acum 3 ani.
Acum doresc sa imi iau din nou.
Doresc să aflu daca exista perioada obligatorie de revenire in campul muncii intre doua concedii de acest tip.
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: JCAdrian , utilizator 08:15, 25 Ianuarie 2020
Nu exista o anumita perioada obligatorie de revenire in campul muncii intre doua concedii de acest tip. ... pot fi consecutive unul dupa altul fara intrerupere.
Va multumesc!

Cornel Vasile a scris:

Nu exista o anumita perioada obligatorie de revenire in campul muncii intre doua concedii de acest tip. ... pot fi consecutive unul dupa altul fara intrerupere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate diana1976 diana1976 Buna ziua, Sunt medic titular la un CMI (cabinet medical individual) si as vrea sa stiu ce posibilitati am de a-mi lua macar 3 luni de concediu de ... (vezi toată discuția)
Nelamurire privind indemnizatia de crestere a copilului andrea1987 andrea1987 Am nascut in luna septembrie 2008, am avut contract de munca din luna iunie 2008 pana in luna februarie 2009, inaintea acestui contract am lucrat la o alta ... (vezi toată discuția)
Concediu medical mexic85 mexic85 1-Concediul medical se considera ca fiind vechime-n campul muncii, asadar se contabilizeaza in raport cu viitoarea pensie, normala, de stat?; 2-Daca iau 1800 ... (vezi toată discuția)