Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical

1-Concediul medical se considera ca fiind vechime-n campul muncii, asadar se contabilizeaza in raport cu viitoarea pensie, normala, de stat?;
2-Daca iau 1800 net, remuneratie, intr-o calitate de angajat, in cel mai rau caz cat iau net, raportat la timpul petrecut in concediu medical, presupunand ca am concediu medical exact o luna?;
3-Am un CIM pe perioada nedeterminata, dar ma aflu inca in acel rastimp de maxim 90 de zile lucratoare-perioada de proba: in acest context, beneficiez de concediu medical ( in conditia in care, dpdv legal-la nivel de "hartagoraia" specifica Romaniei, ma acopar )?
1. Concediu medical este considerat stagiu de cotizare asimilat pentru pensie.

2. Ce cod a avut concediul medical ?

3. Pe durata perioadei de proba beneficiati de toate drepturile prevazute in legislatie in calitate de salariat.