Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SE POATE EFECTUA SUCCESIUNE FARA PREZENTA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SE POATE EFECTUA SUCCESIUNE FARA PREZENTA MOSTENITORILOR?

Buna ziua,
Unicul frate decedat.Subsemnatul doreste se faca succesiunea.
Cumnata,sotia fratelui decedat ,spune ca nu este interesata de absolut nimic dar refuza sa vina in tara la notar,locuieste in Italia.
Se poate demara succesiunea in aceste conditii?
O pot cita in instanta pentru acest lucru?
Cum se poate rezolva problema ?
La notar, nu.
Contactați un avocat și va adresați instanței.
In cazul im care nu puteti dezbate succesiunea la notar singura soluție este instanta.