Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Infranta se poate baza numai pe declaratia martorilor ...
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Infranta se poate baza numai pe declaratia martorilor intr-un proces de partaj?

Sunt in proces de partaj cu sotul meu ,bunuri comune:(apartament plus mobila ).El cere 80%din bunuri declarand ca banii pt cumpararea apartamentului ne-au ffost dati de parintii lui.Nu are nici o dovada insa ..Poate instanta sa ii dea dreptate numai pe baza declaratiilo martorilor sai?
In proces trebuie facuta o coroborare a probelor.
Este greu de spus daca declaratiile de martor ar fi suficiente deoarece depinde foarte mult si de intreaba argumentare juridica facuta de avocat.
Oricum, este foarte greu de obtinut 80%.Va spun acest lucru intrucat am avut mai multe procese pe o astfel de cota si au fost foarte dificile de cate ori am solicitat mai mult de 50%.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat