Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Despre tutorial referitor la fratele nostru
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Despre tutorial referitor la fratele nostru

Fratele meu poate sa devina tutorele mamei? pt ca a suferit un avc și acum este în grija unui azil din România, el locuind în același oraș, doar ca mama cu "ajutorul" lui a depus pensia acolo dar îi mai trebuie o suma pt suplinirea costurilor, el a hotărât sa îi vanda casa se poate fără, acordul meu de și al surorii mele, rezidenții în UK?
Manuela Rășină, administrator
Se poate vinde imobilul, mai ales daca se va face dovada ca sunt necesare aceste venituri pt intretinerea mamei dvs.

Ori poate contribuiti si dvs impreuna cu sora la costurile acestea si atunci nu va mai aparea ca necesara vanzarea imobulului.

In orice caz, vanzarea se va putea face doar cu aprobarea instantei de tutela.