Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

La ieșirea în pensie se tîne cont de ultimul salar? Dacă acumane am un salar mai mare și la ieșirea în pensie o sa am un salar mai mic îmi afectează pensia?
Se tine cont de toata perioada de cotizare.
Total puncte acumulate pe intreaga activitate/stagiul complet de cotizare = punctajul mediu anual.