Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru

Buna ziua am si eu o intrebare parinti mei au cumparat un loc de casa au construi si au acte in regula terenul este de 620 mp cu tipul tatal meu sa extins in fiecare an lund cate un metru dintrun teren nu stiu al cui al primariei sau nus un fost cimitir de ex pe acte curtea mea are 11.50 m latime si acum are 23 de m im puteti spune pot face ceva sa includ acest teren in actele casei ? Nu vreau sa am probleme mai tarziu de ex sa construiesc si sa vina cineva sami zica muta gardul sau darama tot .mentionez ca locul respectiv se afla in posesia noastra de peste 25 de ani dar nimeni nu a zis nimic .acum parinti mei au decedat si vreau sa fac succesiune si masuratori si vreau sa stiu daca pot include si acest teren multumesc frumos
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos

gi-jane2, moderator