avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechime luata in calcul pentru pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechime luata in calcul pentru pensie

Un profesor care pe langa norma normala (intreaga), a mai lucrat in plus, o jumatate de norma (plata cu ora). Beneficiaza de vechime in munca in plus si de marirea cuantumului punctului de pensie ?
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:47, 27 Ianuarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Doar de creșterea cuantumului pensiei.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu beneficiaza de vechime in munca in plus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca partial Alyxys Alyxys As dori sa va intreb,ce este un contract de munca cu timp partial....eu sunt profesor si anul acesta din nefericire sun incadrata la plata cu ora....inca nu ... (vezi toată discuția)
Vechime în muncă în învățământ Sorin-Pavel Sorin-Pavel Dacă lucrezi în învățământ ca profesor titular cu contract de muncă pe perioadă nederminată și ai normă didactică completă dar mai ai și ore ... (vezi toată discuția)
Nu inteleg.............? pacurariu maria pacurariu maria Lucrez in aceeasi unitate din 1990 cu C.M. in 1991 mi s-a redus norma la 1/2 de atunci sunt in aceeasi unitate .Timp de 2 ani consecutiv am avut cumul de ... (vezi toată discuția)