Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Datorie penalități intretinete
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Datorie penalități intretinete

Am penalități la întreținere vechi de cel puțin 5 6 ani dar plata întreținerii este la zi Menționez că aceste penalități sau acumulat în urma unor datorii care între timp sa stins dar continua să apară în rubrica de datorii penalități care nu spun că au mai crescut dar nu vrea sau nu știe nimeni cum se vor stinge și dacă legea permite acest lucru
Faceți o sesizare scrisă catre președintele de asociație sau cenzor in care arătați că datoriile au fost achitate iar penalitățile nu iși au rostul .