Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctul de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctul de pensie

Cum se calculează punctul de pensie, lucrez de la 1 august 1977 și până în prezent, și sunt femeie. Nu am avut grupă.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_527...
Multumesc. Coieficientul de 1,41 de anul acesta, la ce se aplica?
La punctajul mediu anual pe intreaga activitate.
Multumesc.