Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contribuții cas, cass
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contribuții cas, cass

La un venit brut de 30.800,00 lei
Cheltuieli deductibile de 4.900,00.
Venit net de 25.900,00 lei.
Estimat 2020
Plătesc cas cass??.
Mulțumesc
Daca acele valori scrise de dumneavoastra sunt pentru venit si cheltuieli deductibile estimate a le realiza in 2020, plafonul pentru acest an este 26760 lei adica 12 x 2230 lei salariu lunar si deci nu veti plati contributiile. Sa vdeti totusi cum veti iesi la final de an cu valorile efectiv realzate in 2020.
Multumesc tare mult.
O zi frumoasă vă doresc.