Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Buna seara, va rog este corect programul de lucru pe care il efectueaza o asistenta medicala din cadrul dgaspc, ture in 3 schimburi sub urmatoarul program:
- luni schimbul 1
- marti schimbul 1
- miercuri schimbul 3,
- joi - liber
- vineri si sambata schimbul 3
- duminica liber
- luni scimbul 3
va multumesc.
Nu este corect ... Repausul saptamanal este de 48 de ore consecutive.
- trebuie sa asigure si continuitatea schimburilor si sambata si duminica

- dar programul de lucru este corect:
- ziua 1 lucreaza schimbul 1,
- ziua 2 lucreaza schimbul 2
- ziua 3 lucreaza schimbul 3
-ziua 4 - liber
- ziua 5 - schimbul 1
V-am explicat mai sus, ca nu este corect... cand se acordă repausul săpt?