avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara!

As dori sa știu cum se calculează indemnizația pentru creșterea copilului deci eu am lucrat in 2017 din luna a 6a pana in luna a 9 apoi am făcut pauza in 2019 m-am angajat din nou in luna A 6a 2019 și am rămas gravida ar trebui sa nasc pe 12 mai 2020 in continuare muncesc pot sa intru in creșterea copilului sau nu?multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:25, 1 Februarie 2020
Ori aveti ,ori nu aveti ?... pentru ca va contraziceti in postari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumpărare trei luni retriactiv BoangherMihaela BoangherMihaela Bună ziua ! Nora mea care va naşte in iunie geneni nu va face un an de la angajare, va avea doar 11 luni . Intrebare : exista posibilitatea să poată ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie creștere copil Mariana1998 Mariana1998 Buna ziua,am rămas insarcinata in luna septembrie 2019,si am demisionat de la locul de munca după 2 ani ,o sa nasc in Anglia( in luna mai),este posibil ca ... (vezi toată discuția)
Am drept la indemnizatie de cresterea copilului? Szilvia90 Szilvia90 Daca am lucrat in perioada 01.09.2013-31.08.2017, am dreptul la indemnizatia de cresterea copilului daca nasc in luna mai 2019? (vezi toată discuția)