Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort notar

Divortul la notar are titlu executoriu?
Mai e nevoie sa se ajunga in instanta in caz de nerespectare a platii pensiei alimentare sau se poate apela direct la executor?
se apeleaza direct la executor.
Este titlu executoriu. Așadar, în caz de nerespectare a plății pensiei de întreținere, puteți pune în executare hotărârea.