Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie 25% sot supravietuitor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie 25% sot supravietuitor

Buna ziua!
Va rog sa imi spuneti daca pot beneficia de cusnumul de 25% din pensia sotului decedat. Mentionez ca sunt pensionara, am 65 ani, iar sotule decedat din 2004.
Multumesc!
Nu a intrat in vigoare aceasta prevedere legala.
Ajutorul pentru sotul supravietuitor
[ link extern ] /