Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Teparii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Teparii

Buna ziua am luat teapa de la o firma de casting la subsol la mall unirii ,le-am plătit suma de 850 de lei iar acum vor sa le mai dau restul, întrebarea mea este daca ei ma pot da in judecata pe baza la contractul semnat de mine
Am mai raspuns pe acest forum este o țeapă realizată de niste firme care operează la limita legii,un fel de înșelătorie îmbrăcată sub forma unui contract .E greu de spus daca se multumesc cu ce au apucat sa va tepuiasca sau chiar vor face demersuri.Puteti sa faceti si dvs o plângere penală la politie pt înșelăciune,macar pt a încerca sa-i temperati.Incercati sa nu mai cadeti victima unor astfel de escroci,teapa era mediatizată la stiri,în presa,pe net.