Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Duplicat certificat nastere
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Duplicat certificat nastere

Buna ziua. Ma numesc Bocca Ionela am domiciliul in Gura Humorului, dar de 15 anni locuiesc in Italia. Am o fata de 9 ani nascuta in Italia. I-am facut certificat de nastere in Italia la Consulatul din Milano acum 9 ani. De anul trecut nu mai gasesc certificatul de nastere. Am nevoie de un Duplicat. An sunat la consulatul Milano, la primaria din Gura Humorului dar nimeni nu stie de unde sa pot lua un Duplicat. I-mi spun sa merg la Bucuresti, dar nu stiu unde. Nu puteti sa ma ajutati cu niste informatii cum pot obtine un duplicat certificat nastere al copilului? Multumesc
Buna seara,
Consulatul trebuie sa va spuna la ce primarie din tara inregistreaza ei certificatele (cred ca de la Sector 1 Bucuresti dar nu stiu sigur)
De la acea primarie primiti si duplicatul.
de asemenea puteti imputernici pe cineva sa ridice certificatul si sa vi l trimita in Italia