Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare medicala

Daca am încetat activitatea la data de 21 o1 2020 cât timp mai am asigurare?.Mulțumesc pentru răspuns.
Calitatea de asigurat încetează după 3 luni de la ultima plată a contribuției.
Pentru persoanele care au avut calitatea de salariat termenul de 3 luni se calculează de la data încetării raporturilor de muncă/serviciu.
Mulțumesc pentru răspuns .