avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare medicala

Daca am încetat activitatea la data de 21 o1 2020 cât timp mai am asigurare?.Mulțumesc pentru răspuns.
Cel mai recent răspuns: milica101110 , utilizator 11:56, 5 Februarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Calitatea de asigurat încetează după 3 luni de la ultima plată a contribuției.
Pentru persoanele care au avut calitatea de salariat termenul de 3 luni se calculează de la data încetării raporturilor de muncă/serviciu.
Mulțumesc pentru răspuns .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare sanatate pentru 2 luni 123.456.Mm 123.456.Mm Dacă am rămas fără loc de muncă pentru 1 .5 luni pot sa plătesc aceasta perioadă sa nu rămân neasigurata ? (vezi toată discuția)
Buna ziua. este adevărat că din momentul ,respectiv ziua în ... Osmanica Osmanica Buna ziua. Este adevărat că din momentul ,respectiv ziua în care mi-am dat demisia și contractul de munca a încetat, nu mai beneficiez de asigurări de ... (vezi toată discuția)
Intrerupere activitate - plata contributiilor ionela1806 ionela1806 Buna ziua. Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: de cateva zile sunt angajata altei societati, Dar problema este ca intre fostul loc de munca si cel ... (vezi toată discuția)