avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație sarcina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație sarcina

Am 25 de saptamani de sarcina. Iar eu îndeplinesc 1 an la locul de muncă pe 1 aprilie. Pot beneficia de indemnizație? Cum pot?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:44, 7 Februarie 2020
Cu sau fara acea perioada , tot beneficiati de indemnizatia pentru CCC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ,am rămas gravidă cand aveam o lună de la angajare ... Iulia Sîrbu Iulia Sîrbu Buna ziua ,am rămas gravidă cand aveam o lună de la angajare . Problema este că nu voi beneficia de indemnizația pentru creșterea copilului ,deoarece eu ... (vezi toată discuția)
Cumpărare trei luni retriactiv BoangherMihaela BoangherMihaela Bună ziua ! Nora mea care va naşte in iunie geneni nu va face un an de la angajare, va avea doar 11 luni . Intrebare : exista posibilitatea să poată ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie Andreea120 Andreea120 Buna ziua sunt insarcinata in 8 saptamani si as vrea sa stiu daca întrerup acum contractul de munca mai pot primi indemnizație? (vezi toată discuția)