Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Mai pot obține grup 1 (specială)
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Mai pot obține grup 1 (specială)

Dacă am lucrat în continuare din 2001 că mecani de locomotivă la privat în aceleași condiții de muncă că la CFR marfă sau CFR călători. mai pot obține grupa 1 ptr a ieși la pensie mai devreme?
Eu personal consider o discriminare legea ce a permis unora să nu mai acorde grupa 1 de muncă în cazul în care condițiile de muncă au rămas aceleași.
Gruapa I a fost pana la 31/03/2001.
In aceste conditii grupa I a disparut ca notiune.
Incepnad cu 01/04/2001 au aparut conditiile de munca:
-deosebite
-speciale
-alte
-normale
Nu cred ca mai poate fi posibil sa fiti incadrat nici, aici.
Toate formalitatile trebuiau facute la timpul lor(potrivit).