avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire suspendare cim pana la 3 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire suspendare cim pana la 3 ani

Buna ziua,
Prelungirea susp. Cim 2-3 ani se va face pana la varsta copilului de 3 ani sau pana la data de expirate a certificatului de incadrare in grad de handicap?
Copilul împlinește 3 ani pe 22.03.2021
Iar prelungirea s a facut pana pe 04.02.2021( data de expirare a certificatului)
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:36, 7 Februarie 2020
Corect : pana la data de expirare a certificatului de incadrare in grad de handicap.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelungire ccc pana la 3 ani Pettria Pettria Sunt in CCC, cu gemeni, acestia împlinesc 2 ani pe data de 22.03.2020. Pe data de 04.02.2020 am primit certificat fe incadrare in grad de handicap doar pt ... (vezi toată discuția)
Prelungire concediu crestere copil de la 1 la 3 ani LoreG LoreG Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti cum trebuie facuta cererea la angajator in cazul prelungirii concediului de crestere copil de la 1 la 3 ani. Copilul meu ... (vezi toată discuția)
Acordare stimulent? CătălinaAfloarei CătălinaAfloarei Bună ziua. Am fost în concediu creștere copil pana la 2 ani, după am deschis dosar de handicap pe cauza medicala pana la 3 ani și am rămas acasă în ... (vezi toată discuția)