Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nelamurire pronuntare instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nelamurire pronuntare instanta

La contestatia depusa de mine pentru anularea unei amenzi de circulatie,pe portalul instantelor scrie asa :" Se amana pronuntarea la data de 25.02.2020. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi data de 04.02.2020."
Va rog sa imi explicati ce inseamna aceasta ultima fraza?
bbt, utilizator
Nu inseamna nimic special,o simpla formulare.solutia pronunțată în dosar o sa va fie comunicată acasa prin intermediul grefei.
Ceea ce oricum ar trebui sa se intample,desi de vreo doua ori nu am mai primit nimic acasa.
Multumesc pentru raspuns
bbt, utilizator