Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... E corect sa scrie declaratia politistul?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

E corect sa scrie declaratia politistul?

Pentru o declarație într-o speță penala in calitate de suspect mamei mele i s-a refuzat dreptul de a scrie de mana propria declaratie. Polițistul s-a opus si a scris declaratie mamei el de mana la urma insistand să o semneze... Dacă îmi puteti face si referire la articolul de lege care îi permitea scrierea propriei declaratii am face o plângere la procuror. A fost însoțită de un avocat care părea a fi de partea adversă. Am intelesc ca urmeaza sa ma citeze in cauza .Vă mulțumesc
ElenaC11, utilizator
Asta este procedura.