Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Numere galbene
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Numere galbene

Pot înregistra o utilitară de 7,5 t cu numere galbene pe primărie? menționez că o folosesc ocazional in agricultură la transportul fânului și al cerealelor din câmp în fermă și mă deplasez cu vehiculul pe un drum comunal
Drumul comunal este un drum public. Autovehiculul trebuie înmatriculat și supus verificărilor legale RAR). De asemenea trebuie să încheiați o asigurare RCA.
ing. Ioan Ciobanu