Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de arenda

buna ziua.voiam sa intreb daca se poate face un contract de arenda a unui teren agricol doar cu copia de pe titlu?
Buna ziua, de ce copia de pe titlu, daca nu-l mai aveti, puteti ridica un duplicat de la OCPI.
Zermat, utilizator
Intampin o problema cu un arendas ,in urma unui acord verbal urma sa facem un contract de arenda la momentul respectiv el avea buletinul expirat .mi-a lasat titlul sau in custodie la mine.intre timp prins de euforia alcolului (probabil)a facut un contract cu altcineva nu-si aminteste exact. pot sa fac ceva in aceasta situatie?