Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Depunere declaratia la anaf pentru microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Depunere declaratia la anaf pentru microintreprindere

Daca am semnatura electronica pot sa depun pentru cineva declaratia la anaf?
Pentru microintreprindere ce declaratii se depun el nu a depus nici in septembrie nici in decembrie, ce poate sa faca e in aceasta probleme eu pot sa il ajut?
Va rog sa ma ajutati eu am doar contabilitate primara am un i.f
Buna ziua,

Puteti depune daca va face imputernicire notariala in acest sens si declarati la ANAF cu D150 .
Se depune D100 in principal online trimestrial, D112 daca are salariati, bilant.In rest mai pot fi si alte declaratii, depinde de ce face firma.