avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Anulare poprire cont?!
Discuție deschisă în Executare silită

Anulare poprire cont?!

Buna seara! Cum pot opri o poprire a Anafului pe un cont. Menționez ca in 7.02 primim o notificare ca ve sa opri o suma de 638 de lei din cont pe o executare din 12.02.2015 a rovignetei. Pana acum nu am primit nicio notificare cum ca am fi luat vreo amenda de la CNAIR. Când am mers la ANAF ni s a comunicat ca in August 2013 soțul ar fi fost pozat de o camera , ca un agent constatator ar fi venit la noi acasă cu nun martor si ca ar exista un proces verbal la acea poprire. Încă o data va aduc aminte ca pana acum 07.02.2020 nu am știut de aceasta amenda. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Company Advising , utilizator 08:45, 10 Februarie 2020
Contestatie la executare silita in termen de 15 zile de la data la care ati luat la cunostinta de poprire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

M-am trezit astăzi cu poprire pe 4 conturi, aceeași sumă, ... Cami2014 Cami2014 M-am trezit astăzi cu poprire pe 4 conturi, aceeași sumă, poprire de la ANAf, din 2008 !!! După 15 ani, cheltuieli judiciare, fără niciun fel de ... (vezi toată discuția)
Popriere cont in mod gresit georgiana.td georgiana.td In anul 2011 sotul meu a primit o amenda penala, de 3000 de lei. Dupa contestatii , a achitat-o la ANAF, in 2013. Azi a fost sunat de la banca ca i-a fost pusa ... (vezi toată discuția)
Executare silita contract credit clopotellilianapaula clopotellilianapaula Buna ziua, Am avut un contract de credit si din cauza prob fin nu am mai putut plati ratele la timp. Am primit in data 30.08. 2013 o instiintare de la Biroul ... (vezi toată discuția)