Forum Discuţii juridice Executare silită Anulare poprire cont?!
Discuție deschisă în Executare silită

Anulare poprire cont?!

Buna seara! Cum pot opri o poprire a Anafului pe un cont. Menționez ca in 7.02 primim o notificare ca ve sa opri o suma de 638 de lei din cont pe o executare din 12.02.2015 a rovignetei. Pana acum nu am primit nicio notificare cum ca am fi luat vreo amenda de la CNAIR. Când am mers la ANAF ni s a comunicat ca in August 2013 soțul ar fi fost pozat de o camera , ca un agent constatator ar fi venit la noi acasă cu nun martor si ca ar exista un proces verbal la acea poprire. Încă o data va aduc aminte ca pana acum 07.02.2020 nu am știut de aceasta amenda. Multumesc!
Contestatie la executare silita in termen de 15 zile de la data la care ati luat la cunostinta de poprire.