Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Probele intr.un dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Probele intr.un dosar penal

Daca dupa ce s.a facut perchezitia informatica la un laptop si acesta a ramas ca proba la dosar,iar posesorul nu a mai primit nimic in legatura cu proba nici macar cand s.a terminat procesul,fiind o singura data chemat ca martor,ce ar trb sa faca? Se mai poate trm un mail la tribunalul respectiv cu nr dosarului ca sa mi se dea un raspun in legatura cu probele, dosarul are nr 7881/104/2012.Multumesc pt eventualele raspunsuri
Stimata doamna,

Puteti solicita stadiul actelor de cercetare penala.

De asemenea, puteti formula o cerere de studiu a dosarului penal, respectiv de fotocopiere a actelor de cercetare penala.

Pentru probatorii suplimentare, formulati o cerere, in acest sens.