Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Viciu ascuns
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Viciu ascuns

Cum pot rezolva aceasta?
Am primit un produs nou , defect. Protectia consumatorului si magazinul ma pun sa-l repar. Consider ça nu este correct sa platesti un produs nou si sa-l repari fara a-l fi folosit. Returul in termen de 14 zile a fost depasit cu o zi. Eu ce nu inteleg, de ce toata lumea te pune sa repari ceva ce nu este conform cu ce am crezut ça voi cumpara conform contractului? .Dar de vicii ascunse a auzit ANPC?
In legea 449 se specifica reparatia, inlocuirea sau returnarea banilor.Deci repet produsul a fost vandut defect, iar eu trebuie sa-l repar.Nu inteleg. De ce numai solutia reparatiei?
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc.
Mariana Antonescu, utilizator