Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie de pensionare

Apelez la dvs., pentru o informatie pretioasa legata de pensie.
As vrea sa va intreb, daca am primit astazi prima pensie (diferenta pensie), mai pot adauga un document la dosarul de pensie, document care vine sa modifice valoarea pensiei si care a fost mentionat in decizie ca motivare a diminuarii valorii pensiei, deoarece nu s-a specificat functia si temeiul legal in adeverinta pentru sporurile de vechime de la locul de munca?
Precizez ca am solicitat din nou acest document cu mentiunile de rigoare de la Institutia din Bucuresti, a fost trimis prin posta, plicul a stat la Oficiul postal doua saptamani, nu am fost anuntata sa il ridic, drept urmare, posta l-a returnat la Bucuresti.
Deci, din cauza unor oameni incompetenti, adeverinta pe care trebuia sa o depun la dosarul de pensie, s-a plimbat intre doua oficii postale.
Ce ma indrumati, va rog? Mai pot depune acum acest document la Casa de pensii, pentru a se recalcula pensia?
Va multumesc anticipat.
Da.
Se poate depune oricand.
Plata noilor drepturi modificate se va face incepand cu luna urmatoare a depunerii adeverintei(documentului).
Va multumesc pentru promptitudine!

Carp Mircea a scris:

Da.
Se poate depune oricand.
Plata noilor drepturi modificate se va face incepand cu luna urmatoare a depunerii adeverintei(documentului).

Ella D, utilizator