avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare carte de muncã
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare carte de muncã

Bunã ziua.Sotul meu a muncit intr-o firmã majoritar de stat din Hunedoara,pânã in anul 2007.Incepând din anul 2011 a facut 3 cereri pentru eliberarea cãrții de muncã .Firma nu i-a dat numãr de inregistrare a cererilor...pentru cã nu au vrut.Cum o poate recupera?Vã mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:18, 15 Februarie 2020
Sa depuna o sesizare la ITM sau sa promoveze o actiune in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare contract de munca brdcristea brdcristea Buna ziua. daca imi poate cineva sa-mi dea o mana de ajutor. Iata care este situatia. Am lucrat la o firma din Deva pana pe 18 ianuarie 2011, eu fiind din ... (vezi toată discuția)
Recuperare carte de munca valymylove valymylove Buna seara ...am si eu o problema ..patronul firmei unde am lucrat a venit acum un an in firma foarte suparat si ne-a pus sa ne scriem demisiile toti ... (vezi toată discuția)
Demisie+neplata salariului marius zaha marius zaha nu stiu ce sa fac la data de 26.04 2011 am depus dedemisia la firma care am lucram datorita faptului ca nu mi sa platit salariul din luana februarie am lucrat ... (vezi toată discuția)