Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare carte de muncã
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare carte de muncã

Bunã ziua.Sotul meu a muncit intr-o firmã majoritar de stat din Hunedoara,pânã in anul 2007.Incepând din anul 2011 a facut 3 cereri pentru eliberarea cãrții de muncã .Firma nu i-a dat numãr de inregistrare a cererilor...pentru cã nu au vrut.Cum o poate recupera?Vã mulțumesc !
Sa depuna o sesizare la ITM sau sa promoveze o actiune in instanta.