Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Turism
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Turism

Buna ziua, as dori sa mi vand serviciile in domeniul turistic, mai exact a promova imprejurimile orasului meu natal, prin diferite programe, zile si nopti traditionale cu produse traditionale, eu fiind omul de legatura intre cei interesati si punctele de acces, dar vreau sa fie totul legal si conform normelor. De ce acte sau cursuri as avea nevoie? Multumesc anticipat!
Urmati un curs de ghid de turism local. Va autorizati apoi la registrul comertului ca pfa in baza actului pe care-l primiti dupa absolvirea cursului si apoi puteti incepe activitatea. Veti folosi casa de marcat pentru incasarea tarifului de la clienti.