avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1438 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... am on nelamurire despre asociatia de propietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

am on nelamurire despre asociatia de propietari

presedintele nu raspunde la scrisori ce pot face
multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:14, 19 Februarie 2020
Va adresati primariei-compartiment specializat.
Mam addresat dar bam primit nimic

Ionut.ion a scris:

Va adresati primariei-compartiment specializat.

Atunci singura solutie ramane instanta.
Nu ar strica sa discutati cu un avocat, o sa recuparati onorariul platiit avocatului daca castigati procesul.
Cererea, adresa, catre primarie ati facut-o in scris, inregistrata la registratura?
Daca nu... faceti asta si, daca nu primiti raspuns, discutati cu un avocat pentru o actiune in instanta.
Alexandrugh
Aveti cateva variante :
1 - Studiati bine legea nr. 196 / 2018 ,sunt cateva articole care va indruma ce si cum sa procedati ( cerere presedinte - nu raspune in 10 zile , cerere la comitetul executiv si comisia de cenzori si daca nici acum nu rezolvati , urmeaza pasul 2 , aveti grija sa luati numar de inregistrare
2 - Petitie la Primarie unde spuneti ca ati urmat pasii din legea nr. 196 / 2018 unde sunt obligati sa va raspunda in 30 de zile , stiu ce au de facut , legea este si pentru ei
3 - In instanta cu un avocat bun si daca va tin buzunarele si rabdare , dar sa stiti ca nu va garanteaza nimeni castigul !
Sa stiti ca pe asta mizeaza cei alesi
Va intreb ceva : care este starea din asociatie ? doar pe dumneavoastra va intereseaza ce se petrece in asociatie ? daca este asa ..... ma opresc
Bafta
Mai ie o famimilie care a scrus tot la fel niste scrisori si nu au primit nimic din partea saociatiei

La noi in as. Exita 4 aprtamenta cu repartitoare de caldura si restul la pausal
De anul trecut nu imi iau repartitoarele in seama si spun ca nu exista lege pentru repartitoare si ca sunt niste prostiii am tot semnalat la primarie situatia si ei nu fac nimic decat ne spume ca trebuie sa le ia in calcul altceva nimic si ramenem cu raspunsul in mana si atat



eugarizan a scris:

Alexandrugh
Aveti cateva variante :
1 - Studiati bine legea nr. 196 / 2018 ,sunt cateva articole care va indruma ce si cum sa procedati ( cerere presedinte - nu raspune in 10 zile , cerere la comitetul executiv si comisia de cenzori si daca nici acum nu rezolvati , urmeaza pasul 2 , aveti grija sa luati numar de inregistrare
2 - Petitie la Primarie unde spuneti ca ati urmat pasii din legea nr. 196 / 2018 unde sunt obligati sa va raspunda in 30 de zile , stiu ce au de facut , legea este si pentru ei
3 - In instanta cu un avocat bun si daca va tin buzunarele si rabdare , dar sa stiti ca nu va garanteaza nimeni castigul !
Sa stiti ca pe asta mizeaza cei alesi
Va intreb ceva : care este starea din asociatie ? doar pe dumneavoastra va intereseaza ce se petrece in asociatie ? daca este asa ..... ma opresc
Bafta

Alte discuții în legătură

Pentru acces la anumite documente ale asociației de proprietari ... EliodorDoru EliodorDoru Pentru acces la anumite documente ale asociației de proprietari pot folosi și \"cerere cu valoare redusa\"? Sau numai \"cerere chemare in judecata cu obiect ... (vezi toată discuția)
Asociație proprietari - obligativitate? Erca_75 Erca_75 Bună ziua. Blocul în care locuiesc care asociație de proprietari. Președintele, și-a dat demisia și nu reușim sa ii găsim înlocuitor. Banca prin care ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, presedintele asociatei de proprietari si-a dat demisia ... Stelus22 Stelus22 Buna ziua, presedintele Asociatei de proprietari si-a dat demisia acum o luna impreuna cu unul dintre cei doi membrii ai comitetului executiv. Saptamana ... (vezi toată discuția)