Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO necuvenit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO necuvenit

Cum se procedeaza atunci cand un salariat are de restituit contravaloarea a 3 zile de concediu de odihna, efectuate in plus?
Modalitățile de recuperare:
- actiunea in instanta;
- incheierea unui acord cu salariatul , conform art.254 C.mun.