Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Institutiile statului roman iti trimit corespondenta ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Institutiile statului roman iti trimit corespondenta pe adresa din buletin, sau pe cea din viza de flotant?

Am buletinul recent expirat si nu ma pod duce in orasul natal sa il reinnoiesc. Stau in chirie cu contract la anaf, dar proprpetarii nu vor sa ma ia in spatiu pentru a-mi face buletinul pe adresa garsonierei.

Am vazut ca sunt anunturi pe olx cu oameni care te iau in spatiu in schimbul a cateva sute de lei. Ma gandeam sa apelez la ei pentru buletin, apoi sa imi fac flotant pe adresa garsonierei unde stau cu chirie.

Problema e ca o sa am treaba cu cateva institutii ale statului, deci va trebui sa primesc corespondenta de la ele, si nu stiu daca scrisorile vor veni la adresa din buletin(cea a a omului de pe olx), sau la adresa vizei de flotant(unde sunt chirias).

Ma puteti lamuri, va rog?
In situatia dv comunicati oficial institutiilor noul domiciliu unde sa va expedieze corespondenta