Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Datorii surpriza la ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Datorii surpriza la ANAF

Acum 3 zile cand am platit impozitul pe masina si pe casa la primarie prin intermediul platformei online Ghiseul.ro, am constatat ca exista si alte optiuni - verificare amenzi , si alte creante precum si sectiunea ANAF. Am deschis acesta sectiune si constat ca am o datorie uriasa acolo pe care nu inteleg de unde provine! Imediat am facut o cerere la ANAF sa mi se explice de unde este aceasta datorie! Totodata este mentionat ca daca nu platesc pana la 6 martie 2020 vor incepe penalitati. Este posibil asa ceva? Nu am fst instiintat in prealabil in nici un fel, doar coincidenta a facut ca am deschis aceasta sectiune din curiozitate. Cum pot solutiona aceasta problema?

Multumesc frumos!
Ce anume va scrie in dreptul obligatiei de plata cand dati pe Detalii?
Ioan Petru Butariu, Contabil