avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Forma juridica instructor fitness
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Forma juridica instructor fitness

Buna ziua,

Doresc sa ma angajez ca instructor de fitness calificat si vreau sa stiu daca este obligatorie o forma juridica sau se poate face un contract de munca /prestari servicii cu patronul salii de fitness fara a fi nevoie de un SRL/PFA.

Multumesc
Ultima modificare: Vineri, 28 Februarie 2020
bogdan_024, utilizator
In principiu, ar trebui mai intai sa intrebati pe cel care administreaza sala ce variante are la dispozitie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii pentru pensie pfa Maria_ Maria_ Buna ziua! Am cateva intrebari, daca ma poate lamuri cineva, va rog frumos. Daca sunt angajata pe perioada nedeterminata la o firma si imi deschid si un PFA ... (vezi toată discuția)
Adeverinta medicala sau semnatura sala fitness FlaviusPTZ FlaviusPTZ Buna ziua, la o sala de fitess, este necesar ca clientii sa aduca o adeverinta de la un medic cum ca sunt apti pentru sport?; este suficienta o semnatura a ... (vezi toată discuția)
Loc de munca ilegalitate baracudajr91 baracudajr91 Salut , am și eu o întrebare , ce pot face dacă patronul îmi spune ori faci ca mine ori zbori , in condițiile in care eu îmi respect programul și fac ... (vezi toată discuția)