Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Tarife diferentiate
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Tarife diferentiate

Buna ziua.
Detin o unitate care presteaza servicii de reparatii auto si magazin de piese. Ma gandeam sa stabilesc un anumit pret pentru reparatiile cu piesele cumparate de la mine din magazin si un alt
pret ( mai mare) pentru reparatiile cu piese cumparate de la alti comerciati( avand in vederea ca nu cunosc calitatea produselor respective si trebuuie sa acord eu garantie ) . Intrebarea mea este: oare incalc cumva legea concurentei? Pot avea 2 tarife? Multumesc anticipat pentru raspuns.
este o practica destul de intalnita, insa se prezinta usor diferit: tariful de baza este cel mai mare, iar celalalt este cu discount.