Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta mai drastica primita la apel.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta mai drastica primita la apel.

Cu respect.
In urma conducerii sub influenta alcoolului de peste 0.80 am primit la prima instanta amanarea aplicarii pedepsei de 8 luni de inchisoare, cu 2 ani supraveghere.
Parchetul a facut apel si a fost admis, primind de la curtea de apel 8 luni de inchisoare cu suspendare cu 2 ani de supraveghere, 60 zile in folosul comunitatii.
Mai pot face ceva? Are rost contestatia in anulare? Multumesc
Liviu 71, utilizator
Ca sa va poata sfatui un avocat in astfel.de cazuri trebuie sa va studieze dosarul.
Daca vreti verificari suplimentare si o alta opinie puteti plati un alt avocat pentru studierea dosarului.
Asa se procedeaza in astfel.de cazuri.