Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... prima casa dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

prima casa dupa divort

Buna ziua.
Am cumparat un apartament inainte de casatorie cu prima casa. 50-50 cota parte, acuma daca fostul sot vrea sa achite la banca tot eu o sa mai am dreptul la 50% la apartament? si el figureaza pe credit ca si coplatitor.
da, cotele raman neschimbate, insa datorati sotului ce platit in plus. probabil ca vrea casa si o sa ceara iesirea din indiviziune, din sulta ce v-ar datora, o sa ceara sa se scada suma platita in plus la banca.
gi-jane2, moderator
multumesc