avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Indemnizatia concediu medical prenatal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Indemnizatia concediu medical prenatal

Buna ziua!

Pe statul de plata unde se trece indemnizatia de concediu medical prenatal? La concediu medical sau la rubrica indemnizatie sarcina?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Nelamurire completare adeverinta venit pentru concediu pentru cresterea copilului monica.daliu monica.daliu Buna ziua. Am cateva nelamuriri legate de completarea adeverintei de venit pentru obtinerea indemnizatiei de crestere a copilului. Mai intai cateva ... (vezi toată discuția)
01- 31.01 risc maternal, 20- 31.01 prenatal. e corect? Issa12 Issa12 Sunt insarcinata in 32 de saptamani. Medicul de familie a emis concediul de risc maternal pentru luna ianuarie 01-31, urmand ca, dupa calculele lui, acesta sa ... (vezi toată discuția)
Prenatal...sau cobcediu medical Bitan georgia a Bitan georgia a Pot lua prenatal sau postnatal daca am ramas gravida in luna in care m.am angajat nefiind angajata pana atunci? Eu m.am angajat in septembrie si in iunie ar ... (vezi toată discuția)